Zaplecze SEO – na czym polega link building

Jak działają katalogi stron?
Kwiecień 29, 2014
Wydało się! Google przyznało, że linki przychodzące (w branży SEO nazywane backlinks)  są 1 z 3 najważniejszych czynników przy indeksowaniu stron. Przy czym należy pamiętać, że nie każdy link przychodzący jest dobry. Aby poprawić widoczność strony w Google należy zgromadzić wartościowe linki, czyli takie, które pochodzą z wysokiej jakości stron.

Tworzenie zaplecza SEO to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania. Jest on także najbardziej skomplikowany, dlatego jeśli chcesz mieć dobre zaplecze, zaufaj specjalistom w tej dziedzinie. Innymi słowy nie zlecaj stworzenia zaplecza branżowego pierwszej lepszej osobie. Źle opracowana strategia link building może obniżyć pozycję Twojej strony, lub co gorsza grozi nawet banem z strony Google. Zobacz jak to robi nasza agencja SEO.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że budowanie linków to nic trudnego. Co to za filozofia wrzucić na stronę link? Praktycznie żadna, ale jednak. W tworzeniu zaplecza SEO nie chodzi tylko i wyłącznie o wstawianie linków. Należy dokładnie wiedzieć na jakich stronach umieszczać linki, w jakiej postaci i jak linkować strony między sobą, aby uzyskać jak najlepszą skuteczność. Powiedzmy sobie wprost – nie każdy link wpłynie na pozycjonowanie. Algorytmy Google są co raz sprytniejsze, co oznacza, że my, jako specjaliści od SEO musimy wykazać się jeszcze większym sprytem i dbałością o szczegóły. W takim razie jak skutecznie budować zaplecze SEO dla pozycjonowanej strony?

Aby dowiedzieć się jak powinno wyglądać dobre zaplecze SEO wróćmy na chwilę do początków wyszukiwarek internetowych. Pierwsze wyszukiwarki ustawiały strony w rankingu opierając się wyłącznie o ich treść. Wszystko zmieniło się gdy Google zmodernizowało swój algorytm. Obecnie Google zwraca większą uwagę na to jak dużo użytkowników linkuje do danej strony. Pozycjonowanie nie skupia się tylko i wyłącznie na treści, ale także na jakości i ilości linków zewnętrznych.

Wartościowy link pochodzi z strony o wysokiej jakości. Jakość stron wyznaczana jest przez współczynnik PageRank. Im wyższy PageRank strony z której pochodzi link, tym lepiej dla pozycjonowanej strony. Tak nie wiele, a jednocześnie tak dużo. Podsumowując, zasada tworzenia zaplecza SEO jest następująca – skuteczne zaplecze SEO MUSI być unikatowe pod względem treści, funkcjonalne pod względem obsługi, wydajne i przyjazne dla użytkowników. Tylko to zagwarantuje wysokiej jakości link building.

 


Tworzymy skuteczne zaplecze SEO


Musisz wiedzieć, że tworzenie zaplecza SEO to proces długotrwały. Dobre zaplecze SEO jest na bieżąco monitorowane i aktualizowane. Nasza agencja SEO zadba nie tylko o wysoką jakość stron zapleczowych, ale także o staranne opracowanie strategii link building. W ramach usługi tworzenia zaplecza SEO możemy Tobie zagwarantować:


  • Wybór najlepszych domen zapleczowych.
  • Wynajęcie naszych domen zapleczowych lub stworzenie zaplecza SEO na Twoich stronach.
  • Profesjonalną strategię link building
  • Wysoką jakość artykułów SEO publikowanych na stronach zapleczowych.

Pamiętaj – wysokiej jakości zaplecze SEO to 1 z 3 najważniejszych czynników skutecznego pozycjonowania. Napisz do naszej agencji już dziś. Wyślemy Tobie ofertę tworzenia zaplecza SEO wraz z proponowaną strategią link building.

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.